
V 1.0
![]() | Lataa tästä... |
![]() | Lataa tästä... |
![]() | Lataa tästä... |
![]() | Lataa tästä... |
Vaatii aika tehokkaan koneen.Marso03 kirjoitti:Itsellä pyörii lähes joka kartta 60fps mutta tässä droppaa aika nopiasti 20-30fps. Tekstuurien tiedostokoko taitaa olla iso??
Kasvejakin on niin paljon , että sisäkuvassa tippuu fps aika paljon kun näkyy kasvit kaksi kertaa. Muuten hyvä kartta![]()
Taisi jäädä peräti niin, että pelloilla on kylvetty maaalaji. Eli jos äestää pellot niin sitten pitäis voida kylvää uudestaan siten, että kasvit alkaa kasvaa. Toinen vaihtoehto on vaihtaa maa esim. äestetyks editorissa.Mönkijämies kirjoitti:Mikähän mahtaa olla kun kylvinkone ei kylvä? Se on kyllä normaalisti maassa/päällä ja siementä säiliössä.
Suosittelen vaan ostamaan suoraan tilalle, en ole laittanut erillistä triggeriä niiden viemiskohtaan.tessutiku kirjoitti:mihinkä nuo lehmät pittää viiä ku oon 15 minuuttia kiertäny navettaa mut ei niitä voi jättää mihinkään
Tuostapa elukat:pikku case kirjoitti:miten siis saa ostettua elukoita ja missä on auma? vai tyyliin ctrl+i
Kiitos palautteesta, eipä tähän oo käytetty kuin murto-osa niihin käytetystä ajasta. Teen sitten tyylikkäämmän ja kehittyneemmän mapin kun saadaan avattavat ovet, skriptit yms. jakoon.jontte89 kirjoitti:Iha tyylikäs mappi mut kyllä pakko sanoa et fs 15 mappisi oli tyylikkäämpiä. Nuo tekstuuri puut ovat aivan hirveitä
![]() | Lataa tästä... |
![]() | Lataa tästä... |