
http://www.topgearsuomi.fi/content/ei-n ... driftaajat
Täällä oo lunta ku kasoissa ja metsänreunissa.Verkku kirjoitti:Ei oo enään lunta paljookaa, paitsi mettäs on vähäh enempi mitä aukeella, pellollakin sänki pilkottaa ainaki 10cm ja meitin nurmikollaki jo sulia kohtia aika paljon.
Aikalailla samanlailla niin kuin aecel sanoi pelloilla ei oo enää ollenkaan.Aecel kirjoitti:Täällä oo lunta ku kasoissa ja metsänreunissa.Verkku kirjoitti:Ei oo enään lunta paljookaa, paitsi mettäs on vähäh enempi mitä aukeella, pellollakin sänki pilkottaa ainaki 10cm ja meitin nurmikollaki jo sulia kohtia aika paljon.
Kyllä ne lumet täältäki häipyy, kun lämmintä ja aurinkoo on lupailtu.sierraman kirjoitti:Aikalailla samanlailla niin kuin aecel sanoi pelloilla ei oo enää ollenkaan.Aecel kirjoitti:Täällä oo lunta ku kasoissa ja metsänreunissa.Verkku kirjoitti:Ei oo enään lunta paljookaa, paitsi mettäs on vähäh enempi mitä aukeella, pellollakin sänki pilkottaa ainaki 10cm ja meitin nurmikollaki jo sulia kohtia aika paljon.
Ittellä 215h nyt ja vuoden on peli ollut.Verkku kirjoitti:Kyllä sitä äkkiä kertyy, kun vaikka pari tuntiakin päivässä hakkaa. Joku CS varsinkin kun on on tommosta perusmättöö, kuten taas joku tarinapeli. Itellä on CSGO tunteja joku 470 noin vuoden aikana tullu.Diesel Power kirjoitti:Miten helvetissä kukaan jaksaa pelata noin paljon?
Itellä ollu 1,5 vuotta, ja jopa 19h olen vissii jaksanu pelata...Maattanee kirjoitti:Ittellä 215h nyt ja vuoden on peli ollut.Verkku kirjoitti:Kyllä sitä äkkiä kertyy, kun vaikka pari tuntiakin päivässä hakkaa. Joku CS varsinkin kun on on tommosta perusmättöö, kuten taas joku tarinapeli. Itellä on CSGO tunteja joku 470 noin vuoden aikana tullu.Diesel Power kirjoitti:Miten helvetissä kukaan jaksaa pelata noin paljon?
Hiljaa siellä rannikolla.sierraman kirjoitti:Aikalailla samanlailla niin kuin aecel sanoi pelloilla ei oo enää ollenkaan.Aecel kirjoitti:Täällä oo lunta ku kasoissa ja metsänreunissa.Verkku kirjoitti:Ei oo enään lunta paljookaa, paitsi mettäs on vähäh enempi mitä aukeella, pellollakin sänki pilkottaa ainaki 10cm ja meitin nurmikollaki jo sulia kohtia aika paljon.
Käys Hämeenkankaalla kattoo miltä näyttää. Pitääko tiistaina aamulla ottaa kumisaappaat messii vai pärjäänkö maihareilla. Viime viikolla meinaan oli vielä ihan hyvin "lunta"...Verkku kirjoitti:Ei oo enään lunta paljookaa, paitsi mettäs on vähäh enempi mitä aukeella, pellollakin sänki pilkottaa ainaki 10cm ja meitin nurmikollaki jo sulia kohtia aika paljon.
jiitu kirjoitti: Hiljaa siellä rannikolla.![]()
Tiedän, kyllä mettäs on viä lunta polveen asti. Laviassa kun olin eilen mettäs oli polveen asti lunta ja sitte kaikki montut täynnä vettä.Killerhangar kirjoitti:Käys Hämeenkankaalla kattoo miltä näyttää. Pitääko tiistaina aamulla ottaa kumisaappaat messii vai pärjäänkö maihareilla. Viime viikolla meinaan oli vielä ihan hyvin "lunta"...Verkku kirjoitti:Ei oo enään lunta paljookaa, paitsi mettäs on vähäh enempi mitä aukeella, pellollakin sänki pilkottaa ainaki 10cm ja meitin nurmikollaki jo sulia kohtia aika paljon.
Kyntämistä pakko suunnitella huhtikuussa. Tulee aika paljon kynnettävää, kiitos pysyvien nurmien.MattiI kirjoitti:Eipä oo täälläkään lunta oikeen yhtään jäljellä. Tällä menolla vois kuukauden päästä lähtee pellolle