Näin tääläkin.Verkku kirjoitti:Jotain pikkupaskaa ammutaan nyt alkuehtoosa ja tundereita mutta keppiraketit vasta puoliltaöin.

Näin tääläkin.Verkku kirjoitti:Jotain pikkupaskaa ammutaan nyt alkuehtoosa ja tundereita mutta keppiraketit vasta puoliltaöin.
Ite jouduin ottaa ulosoton suojan pois et pystyy työskentelemään hydraulisen työntövarren kansMaon^ kirjoitti:Löysin hallista natikkaan ulos oton akselien suojat ja pari muovi osaa.Hyvät uudet vuodet ja olkaansa varovaisia.
![]()
Ite lähen navetan kautta hallille.
No ei mullakaan raketteja oo, kylälle lähen kattoo kun muut ampuuDiesel Power kirjoitti:Paitsi sie, ja iso osa foorumista ei saa.sierraman kirjoitti:Uudet vuodet minultaki, kohta saa ampua raketit laillisestiNolla raketti ostettu ja yhtä monta ammutaan. Kahtoo jos kylillä kävis pyörähtämässä jossain vaiheessa golffilla.
Täysin sama homma.sutki kirjoitti:Tulee halpa uusivuosi kun kotona kipeenä.
Kuka ampuu taivaalle noin paljon rahaa... Ei ne niin hienoja oo, et yli 30€ pitäs laittaa. Sen enempää ei meillä oo tuhlattu ikinä.Tuppurainen kirjoitti:Ilotulittei hankittu 230€ edest, kohta pistetää paukkumaan!
Meillä oo ikinä missään koneessa hydraulinen koska perinteinen varmempi ja ei "jousta" vaikka hallista noita 3kpl löytyy.Verkku kirjoitti: Ite jouduin ottaa ulosoton suojan pois et pystyy työskentelemään hydraulisen työntövarren kans
Trukkihaarukka käytös, ynnä muussa pikkuhommassa pikkuraktorissa ihan näppärä. Ei ole tarvinnut vielä kertaakaan laittaa Setoriin mekaanista takasin, vaikka hydraulinen on ollut jo monta vuotta.Maon^ kirjoitti:Meillä oo ikinä missään koneessa hydraulinen koska perinteinen varmempi ja ei "jousta" vaikka hallista noita 3kpl löytyy.Verkku kirjoitti: Ite jouduin ottaa ulosoton suojan pois et pystyy työskentelemään hydraulisen työntövarren kansHuomenna pitää kyl saada jo natikka reunaan. Et saapi purella jäähyttimet ja tankit pois. Ehkä koppiki nostetaan pois
Mut parit ediitit lupasin tehä, et jos ne nyt vääntäs ja panee sit 15 pyöriin.
Kyllä mekin käytetään kun lyhyempi puomista pienarlekkuria käytettään.urakkamies kirjoitti:Trukkihaarukka käytös, ynnä muussa pikkuhommassa pikkuraktorissa ihan näppärä. Ei ole tarvinnut vielä kertaakaan laittaa Setoriin mekaanista takasin, vaikka hydraulinen on ollut jo monta vuotta.Maon^ kirjoitti:Meillä oo ikinä missään koneessa hydraulinen koska perinteinen varmempi ja ei "jousta" vaikka hallista noita 3kpl löytyy.Verkku kirjoitti: Ite jouduin ottaa ulosoton suojan pois et pystyy työskentelemään hydraulisen työntövarren kansHuomenna pitää kyl saada jo natikka reunaan. Et saapi purella jäähyttimet ja tankit pois. Ehkä koppiki nostetaan pois
Mut parit ediitit lupasin tehä, et jos ne nyt vääntäs ja panee sit 15 pyöriin.
Serkku ostan tosta sen 180€ edest... Sanoi, kun muuten säästää perkeleesti, niin uutenvuoten saa tuhlataDiesel Power kirjoitti:Kuka ampuu taivaalle noin paljon rahaa... Ei ne niin hienoja oo, et yli 30€ pitäs laittaa. Sen enempää ei meillä oo tuhlattu ikinä.Tuppurainen kirjoitti:Ilotulittei hankittu 230€ edest, kohta pistetää paukkumaan!
Meilläki meni joku vajaa 100e.Tuppurainen kirjoitti:Serkku ostan tosta sen 180€ edest... Sanoi, kun muuten säästää perkeleesti, niin uutenvuoten saa tuhlataDiesel Power kirjoitti:Kuka ampuu taivaalle noin paljon rahaa... Ei ne niin hienoja oo, et yli 30€ pitäs laittaa. Sen enempää ei meillä oo tuhlattu ikinä.Tuppurainen kirjoitti:Ilotulittei hankittu 230€ edest, kohta pistetää paukkumaan!Tapasa kullaki... Mutta uudenvuoden onnitelut Laitilasta