

Tääläpäi ainaki tuntuu että pöllikoulun opettajat ei osaa öljyjäkään vaihtaa, oppilaat taas osaa paljon enemmän.Galaxeri kirjoitti:Et oo suomi mies tosissas..*facepalm* ... Mie ja Auramies ollaan ajettu ainenki rattoria eli on siel ainenkin kaksAuramies kirjoitti:Tarkotatko mikkelin pöllikouluva?Suomi mies kirjoitti:Kiteellä mut ite yritän Peltosalmelle. Mettä koulun opettaja sano että olivat pojat ei osoo öljyä vaihtaa ja yks semmonen siel on joka on traktoria ajanu.. Ja kyllä öljyt osaa joka mies vaihtaa, susta en tosin tiiä.
E: Onhan meitä kolme, Farmari97:n on ajanu rattoria.tai on se ainenkin sellasen nähny...
Puhuttiinki lähinnä noista uusista...Galaxeri kirjoitti:Et oo suomi mies tosissas..*facepalm* ... Mie ja Auramies ollaan ajettu ainenki rattoria eli on siel ainenkin kaksAuramies kirjoitti:Tarkotatko mikkelin pöllikouluva?Suomi mies kirjoitti:Kiteellä mut ite yritän Peltosalmelle. Mettä koulun opettaja sano että olivat pojat ei osoo öljyä vaihtaa ja yks semmonen siel on joka on traktoria ajanu.. Ja kyllä öljyt osaa joka mies vaihtaa, susta en tosin tiiä.
E: Onhan meitä kolme, Farmari97:n on ajanu rattoria.tai on se ainenkin sellasen nähny...
Mä tunnen kans pari jätkää Mklin pöllikoulusta, ja voin sanoo että niillä on tuntia takana sen verran, että osaa yhet öljyt vaihtaa.Galaxeri kirjoitti:Et oo suomi mies tosissas..*facepalm* ... Mie ja Auramies ollaan ajettu ainenki rattoria eli on siel ainenkin kaksAuramies kirjoitti:Tarkotatko mikkelin pöllikouluva?Suomi mies kirjoitti:Kiteellä mut ite yritän Peltosalmelle. Mettä koulun opettaja sano että olivat pojat ei osoo öljyä vaihtaa ja yks semmonen siel on joka on traktoria ajanu.. Ja kyllä öljyt osaa joka mies vaihtaa, susta en tosin tiiä.
E: Onhan meitä kolme, Farmari97:n on ajanu rattoria.tai on se ainenkin sellasen nähny...
Tais ollakki silleen, että ihan omasta päästä keksit nuita juttujas.Suomi mies kirjoitti:Tais ollakki enemmän siitä haluamisesta.
Kyllähä ainaki 110-90 se moottoriöljyn proppu ja suodattimet o niin helposa paikassa, etä ei oikeen öljynvaihto voi vaikeammaks tulla.Ezmo kirjoitti:Nykyautoissa kyllä on melko vaikeaksi tehty öljynvaihto.Mut yhdessä 90-90 Fiiatissakin melkein jäi öljyt vaihtamatta, kun öljypohjan reikä ja pohjapanssarin reikä oli eri kohassa.
Teilläpä ei napakympissä oo pohjapanssaria...Aecel kirjoitti:Kyllähä ainaki 110-90 se moottoriöljyn proppu ja suodattimet o niin helposa paikassa, etä ei oikeen öljynvaihto voi vaikeammaks tulla.Ezmo kirjoitti:Nykyautoissa kyllä on melko vaikeaksi tehty öljynvaihto.Mut yhdessä 90-90 Fiiatissakin melkein jäi öljyt vaihtamatta, kun öljypohjan reikä ja pohjapanssarin reikä oli eri kohassa.
Moottoriöljyjen suodattimet on ihan helpossa paikassa sen öljyropun tappelemisen jälkeen. Mutta pö suodattimet on kivasti kuormaajan takana, ettei sinne saa kunnolla työkaluja.Aecel kirjoitti:Kyllähä ainaki 110-90 se moottoriöljyn proppu ja suodattimet o niin helposa paikassa, etä ei oikeen öljynvaihto voi vaikeammaks tulla.Ezmo kirjoitti:Nykyautoissa kyllä on melko vaikeaksi tehty öljynvaihto.Mut yhdessä 90-90 Fiiatissakin melkein jäi öljyt vaihtamatta, kun öljypohjan reikä ja pohjapanssarin reikä oli eri kohassa.
Alkaa itekkin tuntumaan siltä. Ja eikai ne ykköset osaa kaikkee viel tehäkkään, kun niillä alkaa nää konehommat vasta vuodenvaihteen jälkeen tai keväällä...Ja noista henkilöistä, jotka mainitsin niin ovat ykkösiä ja osaavat ajaa traktoria..Sä voit mennä istumaan sinne T - Valtran ohjaamoon ja leikkiä, että oisit töitä tekemässä sillä.Matias98 kirjoitti:Tais ollakki silleen, että ihan omasta päästä keksit nuita juttujas.Suomi mies kirjoitti:Tais ollakki enemmän siitä haluamisesta.
Huhu, joka tulee omasta päästä.Suomi mies kirjoitti:Kuten sanoin tuo on vaan huhu ja oon 13v.
fiat680 kirjoitti:Lopettakaa tuo paskan jauhanta ja kertokaa miten saa kuiva paskaa lisättyä mappiin.