Logitechin ratin ja polkimien käyttö FS13 PS3 pelissä...?

Epäselvyyksiä & ongelmia Farming Simulator 2013 pelissä tai yleisesti? Kysy rohkeasti pois mitä ikinä asiasi sitten koskeekaan sillä pelin asiantuntevat vastaavat & auttavat mielellään.
Nikkeli76
Viestit: 2
Liittynyt: 25.12.2013 11:33
Multiplayer tunnuksesi?: Tunnuksesi?
Erikoisosaamiseni: Testaus

Logitechin ratin ja polkimien käyttö FS13 PS3 pelissä...?

Viesti Kirjoittaja Nikkeli76 »

Miten saisin ratin ja ETENKIN POLKIMET toimimaan farming simulator PS3 pelissä? Poikani kun haluaisi kovasti näillä pelata, mutta analogi isi ei osaa auttaa....?
cr95
Viestit: 404
Liittynyt: 20.12.2013 14:59

Re: Logitechin ratin ja polkimien käyttö FS13 PS3 pelissä...

Viesti Kirjoittaja cr95 »

Mee farming asetuksiin laita sielt siihen streeting wheel/gamepad kohtaan ruksi.
Kuva
Avatar
Jerppanen
Viestit: 352
Liittynyt: 15.08.2011 15:17
Tämänhetkinen kaupunki:: Rovaniemi
Olen kiinnostunut: Naisista
Kielet: Suomi & Englanti
Multiplayer tunnuksesi?: Jere
Erikoisosaamiseni: Kuvat ja videot

Re: Logitechin ratin ja polkimien käyttö FS13 PS3 pelissä...

Viesti Kirjoittaja Jerppanen »

Jos käy niin että koneet ei liiku vaikka polkimia painaan niin siinätapauksessa sun pitää yhdistää polkimet samalle akselille ratin ajureista.
Kuva
|Intel I5 4670k @4,3Ghz | Asus R9 390 | AsRock Z87 Pro4 | Kingston 16GB |
Käykääs subaan mun YouTube kanava: Jerppanen ;)
DavidB
Viestit: 472
Liittynyt: 27.11.2012 15:15

Re: Logitechin ratin ja polkimien käyttö FS13 PS3 pelissä...

Viesti Kirjoittaja DavidB »

Mitäköhän helvettiä te täälllä selitätte?! Hänhän kysyy ratin toimivuutta FS:n Playstation-versiossa?? Eihän siellä ole mitään asennettavia ajureita, ym.

Tuo ratti pitäis saada pakotettua ''ykkösohjaimeksi'' , onnistuu ainakin xboxilla siten että käynnistät konsolin pelkkä ratti kytkettynä, ja muut ohjaimet pois päältä.
Joku PS3:sta enemmän tietävä voisi neuvoa. Loppu pitäisi sitten hoituakin pelin (FS13) asetuksista. En löytänyt mistään tietoa, toimiiko tuo FS13:n pleikkariversio rattien kanssa. Yleensä logitechin ratit on toimineet hyvin nimenomaan pleikkarin kanssa, muttei xboxin.
Nikkeli76
Viestit: 2
Liittynyt: 25.12.2013 11:33
Multiplayer tunnuksesi?: Tunnuksesi?
Erikoisosaamiseni: Testaus

Re: Logitechin ratin ja polkimien käyttö FS13 PS3 pelissä...

Viesti Kirjoittaja Nikkeli76 »

Kiitos paljon vastauksista! En ole vielä ennättänyt kokeilemaan, mutta eiköhän näistä vastaus löydy. Tuntuu tosiaan hassulta, että ratti toimii, mutta polkimet ei...


Toinen kysymys; pleikalla pelattaessa,tehtävät jotka ilmaantuvat ruutuun, lukevat niin pienellä ja TODELLA epäselvästi, että niitä ei pysty lukemaan.... Onko tähän mitään vinkkiä vai pitääkö hommata uusi telkkari?

Miten uusien laitteiden ostaminen tapahtuu? Ajan kaupan pihaan ja sitten....?
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Ongelmat & ratkaisut”