


Viime yöltä....
Se periaate, en kyllä ostais voortia jos volvokii oli vaihtoehtona vaikka oli kuin hintalaatu suhde kohillaan vokuksessa.Killerhangar kirjoitti:Niinno, Volvossahan ei oo vikoja vaan ominaisuuksia.Ite en ees V40seen päin kattois, tommosella rahalla saa paljon muuta pätevämpää... Ja tiedä sitte millä hetekoilla oot istunu, ite en oo meiän Focuksen penkeistä mittää huonoa löytäny ja kaikki säädöt löytyy. Ei oo mikkää ongelma ollu istua 3-4 tuntia ratin takana, tietty alkaa jalka puutua, mutta minkäs voit ku vakkari puuttuu, teiän on ihan turha tulla huutelee että Focus on paska vrt V40. V40ssä ku ei oo mitää muuta Volvoa ku bensakoneet.
Lisäks hinta-laatu suhteeltaa Focus on aika vitun hyvä, etenkin kakkoskoppaset...
Viime yöltä....
M50b20, 2.0l bensa.Olzei_ kirjoitti:Jespalla komia luisu peli! Onko minkä kokosella koneella?
On tuohon alutki, mutta sen verran hyvät jottei talveksi kehtaa laittaa + kumitki maksais niille vanteille vitusti..valtra a92 kirjoitti:Ja sopivan matalatuohon vanteet niin ois nätti
Kerro siis, minkä Volvon oot ostamassa? Et mitään? Oot ostamassa Mitsubishin minkä keulilla vaan sattuu lukemaan Volvo.Massey_man kirjoitti:Se periaate, en kyllä ostais voortia jos volvokii oli vaihtoehtona vaikka oli kuin hintalaatu suhde kohillaan vokuksessa.Killerhangar kirjoitti:Niinno, Volvossahan ei oo vikoja vaan ominaisuuksia.Ite en ees V40seen päin kattois, tommosella rahalla saa paljon muuta pätevämpää... Ja tiedä sitte millä hetekoilla oot istunu, ite en oo meiän Focuksen penkeistä mittää huonoa löytäny ja kaikki säädöt löytyy. Ei oo mikkää ongelma ollu istua 3-4 tuntia ratin takana, tietty alkaa jalka puutua, mutta minkäs voit ku vakkari puuttuu, teiän on ihan turha tulla huutelee että Focus on paska vrt V40. V40ssä ku ei oo mitää muuta Volvoa ku bensakoneet.
Lisäks hinta-laatu suhteeltaa Focus on aika vitun hyvä, etenkin kakkoskoppaset...
Viime yöltä....
Volvon kyllä ostan enskesänä vaikka nyt ei olis muuta volvoa se pensakone.
Luultavammin ostan jonkuu s/v40:sen ihan vaan jo pelkästään käyttökustanuksien takia tai sit joku pienemällä koneella oleva s60.Killerhangar kirjoitti:Kerro siis, minkä Volvon oot ostamassa? Et mitään? Oot ostamassa Mitsubishin minkä keulilla vaan sattuu lukemaan Volvo.Kokeilisit ees joskus ku sulla on kortti etkä ois jatkuvasti huutelemassa.
Oon yhen viikonlopun ajanu S40, eikä se aiheuttanu mitään "Ahaa"-elämystä. Samalla rahalla saa parempaakin....
E: Kyllä kai olit Volvo-fanboyna tietoinen että viiminen oikea Volvo rullas ulos hihnalta -98?
Muistelin että Ford olisi joskus omistanut osan näistä yhtiöistä?Ezmo kirjoitti:Killeri on varmaan Ford clubin kultajäsenenä tietoinen, että Focuksen alusta pohjautuu Mazdaan ja Volvoon.
En oo koskaan väittäny että se ois jumalten auto tai paras kaikistanoppis kirjoitti:Kiinnostas kyllä tietää mistä killeri repii kaiken sen tiedon autosta ko autosta, se ei paljo kerro jos oot kerran pari ajanut kyseistä autoa, tuu sitten pätemään ku tiiät asioista jotakin oikeasti. Tuu sitten huutelee ku oikeasti tiiät asioista, se että sulla on joku 440 itellä, tuskin kertoo kaikista volvoista sitten autom kaiken tai se että oot yhellä v 40 tai s 40 ajanut. Ihan oikeesti mee sen Foordis kaa jo, mielipiteensä joo kullakin mutta toi sun foordi = jumalten auto.. ei hyvää päivää
Wikipediasta tietysti omilla päätöksillä; Ford on omistanu joskus Volvon=Volvo on Ford , Volvossa on mitsun osa= Volvo on mitsu. Yksinkertaista, eikö?noppis kirjoitti:Kiinnostas kyllä tietää mistä killeri repii kaiken sen tiedon autosta ko autosta, se ei paljo kerro jos oot kerran pari ajanut kyseistä autoa, tuu sitten pätemään ku tiiät asioista jotakin oikeasti. Tuu sitten huutelee ku oikeasti tiiät asioista, se että sulla on joku 440 itellä, tuskin kertoo kaikista volvoista sitten autom kaiken tai se että oot yhellä v 40 tai s 40 ajanut. Ihan oikeesti mee sen Foordis kaa jo, mielipiteensä joo kullakin mutta toi sun foordi = jumalten auto.. ei hyvää päivää
Ezmo kirjoitti:Killeri on varmaan Ford clubin kultajäsenenä tietoinen, että Focuksen alusta pohjautuu Mazdaan ja Volvoon.
Autowiki kirjoitti:Mazda B-pohjalevy on auton rakenteen perusratkaisu compact-kokoluokan autoille. Sitä on käytetty monissa Mazdan malleissa Japanissa ja muissa maissa. Mazda B-pohjalevyn korvasi Ford C1-pohjalevy vuonna 2004.
=Volvo ei oo vuoden -96 jälkeen ollu Volvo.Wiuwe^ kirjoitti:Wikipediasta tietysti omilla päätöksillä; Ford on omistanu joskus Volvon=Volvo on Ford , Volvossa on mitsun osa= Volvo on mitsu. Yksinkertaista, eikö?noppis kirjoitti:Kiinnostas kyllä tietää mistä killeri repii kaiken sen tiedon autosta ko autosta, se ei paljo kerro jos oot kerran pari ajanut kyseistä autoa, tuu sitten pätemään ku tiiät asioista jotakin oikeasti. Tuu sitten huutelee ku oikeasti tiiät asioista, se että sulla on joku 440 itellä, tuskin kertoo kaikista volvoista sitten autom kaiken tai se että oot yhellä v 40 tai s 40 ajanut. Ihan oikeesti mee sen Foordis kaa jo, mielipiteensä joo kullakin mutta toi sun foordi = jumalten auto.. ei hyvää päivää
Kyllävain.Wiuwe^ kirjoitti:Wikipediasta tietysti omilla päätöksillä; Ford on omistanu joskus Volvon=Volvo on Ford , Volvossa on mitsun osa= Volvo on mitsu. Yksinkertaista, eikö?noppis kirjoitti:Kiinnostas kyllä tietää mistä killeri repii kaiken sen tiedon autosta ko autosta, se ei paljo kerro jos oot kerran pari ajanut kyseistä autoa, tuu sitten pätemään ku tiiät asioista jotakin oikeasti. Tuu sitten huutelee ku oikeasti tiiät asioista, se että sulla on joku 440 itellä, tuskin kertoo kaikista volvoista sitten autom kaiken tai se että oot yhellä v 40 tai s 40 ajanut. Ihan oikeesti mee sen Foordis kaa jo, mielipiteensä joo kullakin mutta toi sun foordi = jumalten auto.. ei hyvää päivää