Seinäjoen keskustassa samassa paikassa ainakin 20 vuotta ollut Grandi Fiiatti, varmaan monet foorumilaisetkin bonganneet.


Oon nähäny tuon Fiatin monesti, ku on Peräseinäjoelle menty.Neliveto kirjoitti:
Kesällä tuli monesti mentyä tuosta paikasta ohitteÄnnä kirjoitti:Minä itte.![]()
Ja tuo Neliveron linkkaama Fiude on tullu pongattua monasti.
JS Traktori Alajärvi.Neliveto kirjoitti:Suomen laajin vaihtokonevalikoima, silti monelle tuiki tuntematon paikka.
Saman omistajan koneita nämäkin, tosin nykyään siirretty samaan paikkaan kuin ylemmissä kuvissa olevat koneet. Ennen tuli usein kierrettyä tuo huoltoaseman piha ja tutkittua noita traktoreita![]()
Jees, tuo on semmonen paikka että jokaisen traktorimiehen pitäis käydä edes kerran elämässään ihmettelemässä kun traktoreita on silmänkantamattomiinurakkamies kirjoitti:JS Traktori Alajärvi.
Täysin suora Nuffin maski kaikilla merkeillä 50 markkaa. 1640 Jortikan olis saanu kuudellatuhannella eurolla, kun oli raktori viis kuus vuotta sitten ettinnäs. On vaan joskus pikkasen vaikiaa kaupanteko ton Lassen kanssa, jos sille päälle sattuu, sillä ei tunnu olevan mitää tarvetta päästä noista eroon.Neliveto kirjoitti:Jees, tuo on semmonen paikka että jokaisen traktorimiehen pitäis käydä edes kerran elämässään ihmettelemässä kun traktoreita on silmänkantamattomiinurakkamies kirjoitti:JS Traktori Alajärvi.Kultavuori kun tajuais laittaa noita nettikoneeseen niin kauppa kävis.. Kyselin siltä kerran hintoja muutamasta koneesta niin ei ollu pahimmasta päästä.. esim. rempattu 70-90 DT Fiude uusilla renkailla 10 000e ja Zetor 5945 4000e.
Joo on se kyllä oma persoonaurakkamies kirjoitti:Täysin suora Nuffin maski kaikilla merkeillä 50 markkaa. 1640 Jortikan olis saanu kuudellatuhannella eurolla, kun oli raktori viis kuus vuotta sitten ettinnäs. On vaan joskus pikkasen vaikiaa kaupanteko ton Lassen kanssa, jos sille päälle sattuu, sillä ei tunnu olevan mitää tarvetta päästä noista eroon.