Ei oo heikko, useimmin o äälön aisat solomus ku liftin!nyykkäri mies12 kirjoitti:Trimahan se paras.On meijän kyläl on parilla mp lift ja sanovat ku hias ku on pienet letkut ja heikkoja

Ei oo heikko, useimmin o äälön aisat solomus ku liftin!nyykkäri mies12 kirjoitti:Trimahan se paras.On meijän kyläl on parilla mp lift ja sanovat ku hias ku on pienet letkut ja heikkoja
JOs oikee aletaa vääntää nii menee tapit poikki, tutulla on sellane 170 nokalla ja kokoaja tapit poikki, mut 4m3 kivet se sillä kaivaa pihasta ja kulettaa toisee paikkaa, lykkää ku perä nousoo muute.eemelip1 kirjoitti:quike 75 on paras
+ nostoteho
+ nostaa korkealle
+ ei ole heti solmussa jos vääntää
miinuksia ei oikee oo.
eemelip1 kirjoitti:ei menny tapit poikki vaikka nostaa raktorin etupään ilmaa.
Ei se nokka paina, ku pari tonnii.eemelip1 kirjoitti:ei menny tapit poikki vaikka nostaa raktorin etupään ilmaa.
Riippu iha mallista...eemelip1 kirjoitti:ei mee tapit poikki vaikka miten vääntää. kyllä kuule 75 quike voittaa mp liftin mennen tullen.
ei oo mallilla väliä nii quike voittaa 10-0.valtravalmet kirjoitti:Riippu iha mallista...eemelip1 kirjoitti:ei mee tapit poikki vaikka miten vääntää. kyllä kuule 75 quike voittaa mp liftin mennen tullen.
Kivitalikko kuulemma pudonnu vauhista maahan.tratorimies kirjoitti:Kuuluukos sen olla tollane?
Onkos sulla kokemusta sitte kaikista mahdollisista EK:sta? Et voi sanoa jtn parhaaks josset ole testannu kaikki samaan kategoriaan liittyviä esineitäeemelip1 kirjoitti:ei oo mallilla väliä nii quike voittaa 10-0.valtravalmet kirjoitti:Riippu iha mallista...eemelip1 kirjoitti:ei mee tapit poikki vaikka miten vääntää. kyllä kuule 75 quike voittaa mp liftin mennen tullen.
Aika velmu sitte tollane Valtran kuormain.(:Massey_man kirjoitti:Kivitalikko kuulemma pudonnu vauhista maahan.tratorimies kirjoitti:Kuuluukos sen olla tollane?
Joka on yhtäkuin Quicke.tratorimies kirjoitti:Aika velmu sitte tollane Valtran kuormain.(:Massey_man kirjoitti:Kivitalikko kuulemma pudonnu vauhista maahan.tratorimies kirjoitti:Kuuluukos sen olla tollane?
Kuikkahan se tuokii eemelin 75:stakii taipuu aisat ihan samanlaisiks jos tippuu kivitalikko täydestä vauhdista.tratorimies kirjoitti:Aika velmu sitte tollane Valtran kuormain.(:Massey_man kirjoitti:Kivitalikko kuulemma pudonnu vauhista maahan.tratorimies kirjoitti:Kuuluukos sen olla tollane?
Siinäkii vissiin ek tippunu? Kyllähän se menee aika herkästä niin taavi kun massikkakii.valtravalmet kirjoitti:Toiki kertoo jotain, netis o kuvia massikasta nii seo rullalla koko rattori.![]()
Kyllä mpliftiki on varmaan rutussa jos tippuu kivitalikko täyestä vauhista maahan.Massey_man kirjoitti:Kivitalikko kuulemma pudonnu vauhista maahan.tratorimies kirjoitti:Kuuluukos sen olla tollane?