

Jep, piti tehä peltoo.. Tosta vierestä meni ihan hyvin....Ännä kirjoitti:No vittuako sä sielä mettän keskellä tongit?
Tuosta peltoa pelekällä muokkarilla?? ::D:DD:D Vittu mitä touhua!valtravalmet kirjoitti:Jep, piti tehä peltoo.. Tosta vierestä meni ihan hyvin....Ännä kirjoitti:No vittuako sä sielä mettän keskellä tongit?
No miks ette oo viljelly? Kannatas ees jonkimoista huolta pitää nuista pelloista, vaikka ei viljeliskää...valtravalmet kirjoitti:Se on ollu maalla! Mutta kasvanu vesakkoa!
! | K18, kuva tarkoitettu niille jotka vetävät kuutos koneella 4-5m äjestä |
Eiköhän se 3m kun on paripyörien kans samalla leveydellä. Ja jos ois 4m niin eikö sen pitäs olla taittuva jo että pystyy luljettaa?fordmies4610 kirjoitti:Onkos teillä 3 vai 4m äes?
Kyllä mää ainaki oon 4metrinen lautaskarhi perässä ajellu, ilman että ois minkäänlaista taittuvaa mallia..RainBow_ kirjoitti:Eiköhän se 3m kun on paripyörien kans samalla leveydellä. Ja jos ois 4m niin eikö sen pitäs olla taittuva jo että pystyy luljettaa?fordmies4610 kirjoitti:Onkos teillä 3 vai 4m äes?
Ei tartte olla 4m vielä taittuva.fazee23 kirjoitti:Kyllä mää ainaki oon 4metrinen lautaskarhi perässä ajellu, ilman että ois minkäänlaista taittuvaa mallia..RainBow_ kirjoitti:Eiköhän se 3m kun on paripyörien kans samalla leveydellä. Ja jos ois 4m niin eikö sen pitäs olla taittuva jo että pystyy luljettaa?fordmies4610 kirjoitti:Onkos teillä 3 vai 4m äes?
Meleko epätoivoselta näyttää toi sun pelllontekos...valtravalmet kirjoitti:Arestin ja ajoin kiviä, mukavasti uppos areksen kanssa.![]()
Tänään jatku. 3 kertaa jäin kiinni ihan kuivalla maalla, kun siellä on sitten niitä vesikelloja mitä ei nää päällepäin että vaan yht äkkiä humpsahtaa.Aecel kirjoitti:Meleko epätoivoselta näyttää toi sun pelllontekos...valtravalmet kirjoitti:Arestin ja ajoin kiviä, mukavasti uppos areksen kanssa.![]()
Kuis vanha sinä olet kun "itsekses" hoitelet hommia? Tai ainakin olen saanut sellaisen kuvan.Taneli (fin) kirjoitti:2 peltoo vielä äestettävää ja 3-4 lohkoo kylvettävää.Yritän huomen saada valmiiks. Aamulla 5.00 taijan lähtee äestään ja, vaikka sitten koulun jälkeen kylveleen ne pikkulohkot. Sitte viikonloppuna katotaan laitumet kuntoon ja vien syöttöruuvin laitumelle. Sunnuntaina olis suunnitelmissa päästää lemmut ulos.
![]()
Paskakärrykin pitää huomenna pestä ja äes viedä latoon. Paaleja hakee ja pari suursäkkiäkin, täytyy heittää mukaan ladosta. Apulanta säkkejäkin olis pari tarkotus ottaa, jos vaikka perjantaina apulannat levittäis laitumille. 5-7 kappaletta sonnejakin täytyy päästä, omalle laitumillensa.
11 näkyy oleva.RainBow_ kirjoitti:Kuis vanha sinä olet kun "itsekses" hoitelet hommia? Tai ainakin olen saanut sellaisen kuvan.Taneli (fin) kirjoitti:2 peltoo vielä äestettävää ja 3-4 lohkoo kylvettävää.Yritän huomen saada valmiiks. Aamulla 5.00 taijan lähtee äestään ja, vaikka sitten koulun jälkeen kylveleen ne pikkulohkot. Sitte viikonloppuna katotaan laitumet kuntoon ja vien syöttöruuvin laitumelle. Sunnuntaina olis suunnitelmissa päästää lemmut ulos.
![]()
Paskakärrykin pitää huomenna pestä ja äes viedä latoon. Paaleja hakee ja pari suursäkkiäkin, täytyy heittää mukaan ladosta. Apulanta säkkejäkin olis pari tarkotus ottaa, jos vaikka perjantaina apulannat levittäis laitumille. 5-7 kappaletta sonnejakin täytyy päästä, omalle laitumillensa.
Ole hyvä vaan.Pelaruzi kirjoitti:Käytii kivii keräälemäs valmetil, käsin vaa kauhaa. Ne jokka ei jaksa nii kerää konehil.. Eiline ja tää päivä kerätty.