Mää väittäisin että ei ole.valtravalmet kirjoitti:Onko jos vallu on liikenneperällä niin 3-pikavaihe alentava?
e: varmistus vielä asiaan eli:
pikavaihde 1 = suora välitys
pikavaihde 2 = ylentävä välitys
pikavaihde 3 = ylentävä välitys
Mää väittäisin että ei ole.valtravalmet kirjoitti:Onko jos vallu on liikenneperällä niin 3-pikavaihe alentava?
Eikö kakkonen oo suora?renek kirjoitti:Mää väittäisin että ei ole.valtravalmet kirjoitti:Onko jos vallu on liikenneperällä niin 3-pikavaihe alentava?
e: varmistus vielä asiaan eli:
pikavaihde 1 = suora välitys
pikavaihde 2 = ylentävä välitys
pikavaihde 3 = ylentävä välitys
Ei ainakaan Tsarjan HiTech malleissa, lueppas käyytistävaltravalmet kirjoitti:Eikö kakkonen oo suora?renek kirjoitti:Mää väittäisin että ei ole.valtravalmet kirjoitti:Onko jos vallu on liikenneperällä niin 3-pikavaihe alentava?
e: varmistus vielä asiaan eli:
pikavaihde 1 = suora välitys
pikavaihde 2 = ylentävä välitys
pikavaihde 3 = ylentävä välitys
On meidänkin koneeseen vaihdettu kannentiiviste ja turbo koneesta lyötyy myös.Ja pikavaihteen nappikytkimet on kanssa kulutus tavaraa.valtravalmet kirjoitti:On meilläkin 34 renkaat, tosta menny kannentiiviste? Onko turbiinikytkin? Meillä vaihettu kannentiiviste, kytkin, nappikytkimen piuhat, jarrunsylinteri ja kaikkee turhaa.Ja meillä on kans 01.
Meidänkin omasta turbo rikki....farmmies kirjoitti:On meidänkin koneeseen vaihdettu kannentiiviste ja turbo koneesta lyötyy myös.Ja pikavaihteen nappikytkimet on kanssa kulutus tavaraa.valtravalmet kirjoitti:On meilläkin 34 renkaat, tosta menny kannentiiviste? Onko turbiinikytkin? Meillä vaihettu kannentiiviste, kytkin, nappikytkimen piuhat, jarrunsylinteri ja kaikkee turhaa.Ja meillä on kans 01.
Meillä ihan sama juttu nappeja menee koko ajan.urakkamies kirjoitti:Kanssa eräästä Mezzo Valmetista jolla on tullut ajeltua oli joka ajokerralla joku niistä kytkimen nappuloosta pimiänä.
Niissä on eka pahvinen.... nyt on alumiiniä ja 4000h tullu sen jälkeen eikä mitään.Massey_man kirjoitti:En tiiä onks meijen omaan vaihettu kannentiivistettä kun käytettynä ostettiin.![]()
No tuos ei onneks oo nappikytkintä.
Älä!Valmet455 kirjoitti:Nyt on komeita koneita kuvissa! Kippis
Siton tuollaaset 136 hehtaariaRattoriRaiveri kirjoitti:Komiat koneet ja isot peltolohkot teilläpäin.
Paperit,kuka hullu rattorissa papereita säilyttääRattoriRaiveri kirjoitti:Ärsyttäviä noi Ännät ku säilytystilaa ei juuri nimeksikänä ja kaikki RehuRaision paperit sun muut tarvikkeet pyörii pitkin lattioita.
Katsos, me kun haetaan Raisiolta rypsirouhetta ja siin täytyy olla kaikki kuitit sun muut ,(no ymmärtäisit kyllä jos hakisit.) Ja ne nyt vaan pukkaa jäämään sinne koppiin.maatila kirjoitti:Paperit,kuka hullu rattorissa papereita säilyttääRattoriRaiveri kirjoitti:Ärsyttäviä noi Ännät ku säilytystilaa ei juuri nimeksikänä ja kaikki RehuRaision paperit sun muut tarvikkeet pyörii pitkin lattioita.