
Muut textuurit näkyy kyllä.
Epäilen että koko on väärä, joten mikä sen koon pitikään olla?

Kiitos!!Traktori_Mies kirjoitti:No se tekstuuri pitää olla 256x256, 512x512 tai 1024x1024..
Juu mulla on kaikki textuurit samassa kansiossa missä i3d tiedostokin.Tumpe kirjoitti:Ootko varma että textuurit on oikeassa kansiossa tai siellä missä pitäisi jos olet muuttamut .i3d tiedoston tekstejä muistiolla?
Kiitos! yritän kokeilla jos saisin toimii!juketsu kirjoitti:Pidä vain jpg:nä ja jos nuo näkymättömät seinät on maalattu takaa niin koita poistaa maalaus, jos taas ei, niin koita maalata ne sillä samalla textuurilla sieltä takapuoleltakin ja sitten exportata, jonkinlaista ongelmaa noissa on.
Ok no voi olla, että teen niin, että heitän sivu textuurit pois ja laittelen erikseen noita textuureja.juketsu kirjoitti:Jpg toimii itseläni kyllä parhaiten, png ei välttämättä ollenkaan, että tuskin vika siinä on.
Juu kaikki on niinkuin pitää, koska muut textuurit toimii enkä oo tehny tolle textuurille mitään muuta kuin muuttanut koon.juketsu kirjoitti:Onkai se .i3d samassa kansiossa textuurikuvien kanssa, jos sen assets-jutun otit pois etkä laittanut mitään tilalle?
Juu voi olla näin varmin keino!juketsu kirjoitti:Jos kokeilet vielä, että maalaat ne textuurit uudestaan, että ne kuvat on jo Sketchupissa oikean kokoisia. Muuta en oikein täältä käsin keksi