Videossa on pikku pätkäsy jossain kohtaa, koska vhs:ltä otettu mutta kattokaa loppuun asti.
 
 E: ja lopussa kuvattu maitohuoneesta.
 
 kone kuski kirjoitti:Hieno viteo
 Katoitpas nopeesti.
 Katoitpas nopeesti.Emmää jaksanu konaa kattoo mutta jatkan siihe mihi jäindavidb kirjoitti:kone kuski kirjoitti:Hieno viteoKatoitpas nopeesti.


Niin o, ja ne on vähenemään päin koko aja.Pelaruzi kirjoitti:No samallaista se melkee o nykyäänni, ainahi joillahi tiloolla.


Meillä esim. Mutta on sen verra tullu päivitystä ,että rehut jaetaan avantilla.Pelaruzi kirjoitti:No samallaista se melkee o nykyäänni, ainahi joillahi tiloolla.
Ei oo kun pistettiin elukat pois muutama vuosi sitten. Nykyään pidetään koneita siellä, 80 ha + vuokrapellot vielä kuitenkin viljelyksessä että ei ihan kokonaan lopetettu olla kuitenkaan.leepu kirjoitti:Vieläkö sama navetta käytös? Meillä on kans vanahanavetta nuita ikiä, tosin ei uskos ku elementti navetta.

Eks tossa kuvassa lue että 1.6 (tai 6.1) vuonna -94?davidb kirjoitti: Pappa ja äidin isoisä hakemassa Valtraa tehtaalta, kolmas mies joku naapuri kai, vuodesta ei tietoa.


1.6.1994 ite veikkasin, jos olis talvi nii olis todennäkösesti vähä enemmä vaatetusta.Killerhangar kirjoitti:Eks tossa kuvassa lue että 1.6 (tai 6.1) vuonna -94?davidb kirjoitti: Pappa ja äidin isoisä hakemassa Valtraa tehtaalta, kolmas mies joku naapuri kai, vuodesta ei tietoa.
Jep, filmikameroissahan noi päivämäärät meni nollille aina kun loppu paristosta virta...Killerhangar kirjoitti:Eks tossa kuvassa lue että 1.6 (tai 6.1) vuonna -94?davidb kirjoitti: Pappa ja äidin isoisä hakemassa Valtraa tehtaalta, kolmas mies joku naapuri kai, vuodesta ei tietoa.
 Ja itse vielä muistan kun tuo valtra ajettiin pihaan. Eli 2000-luvun alusta on kuva.
  Ja itse vielä muistan kun tuo valtra ajettiin pihaan. Eli 2000-luvun alusta on kuva.
