Haluatko muidenkin tietävän mitä farmillasi tapahtuu? Aloita uusi aihe ja pidä muutkin jäsenet ajantasalla tilasi tapahtumista. Suosittelemme.
Alueen säännöt
§1 Farmiblogin kirjoittaminen ja viestien kirjoittaminen.
§1.1 Kun kirjoitat farmiblogia kirjoita sitä selkeästi ja helposti ymmärrettävästi, kun lisäät kuvia lataa ne toimivaan kuvapalveluun että kuvat latautuvat nopeasti ja ovat näkyvissä pitkänkin ajan kuluttua eivätkä poistu saatavilta.
§1.2 Vältä turhien ja lyhyiden viestien kirjoittelua blogeihin esim: "komeeta" tai "mikä mappi" koska ne rasittaa vain viestiketjuja eli pyri kirjoittamaan selkeästi ja pitkäluontoisesti.
§1.3 Jos huomaat puutteita blogissa tai vioittuneita kuvia ilmoita asiasta ystävällisesti viestiketjuun.
Kiitos paljon!
Eli olen timo 45 v ja olen nevalla töissä raktorina toimii valtra t140 2002vm joka viritetty 250 heppaseks ja vedän mekkiä apunani on matti 35v raktori on 8400 valmet ja jyrsii sekä viivotelee välillä sitte on vielä toivo 67v joka kääntelee fiiatilla [raktorista emmetiedä muuta]
Nevan laidalla on vähän metsää jota on suunitelmana kaataa vähän pois
elämme vuotta 2004
Tämmöstä tänää
Viimeksi muokannut pvmies, 24.07.2018 19:12. Yhteensä muokattu 1 kertaa.
Modeja tehään modeja valmistuu ja kunniaa halutaan näihä se menee.
Make LS FIN gread ogen
Nevaukot modteam
keräsin ensimäistä kuormaa ja yht äkkiä sammu ja kun yritin uuestaan käyntiin ni mitään ei tapahtunu pomppasin ulos raktorista ja katoin et mikäs pläntti tos öljypohjan alla on menin raktorin alle katsomaan ni huomasin et öljy kroppu tipahtanu toden näkösesti moottori leikkasi kiinni t140 tulee korvaamaan valtra 8950 mega
matti otti loparit tilalle tuli samuli hänen t170 jonka hän osti vuosi sitten mutta vapo lopetti sillä nevalla noston jolla samuli oli .kuvia tulee myöhemmin
Modeja tehään modeja valmistuu ja kunniaa halutaan näihä se menee.
Make LS FIN gread ogen
Nevaukot modteam