karttaan sijoitettavat modit

Epäselvyyksiä & ongelmia Farming Simulator 2013 pelissä tai yleisesti? Kysy rohkeasti pois mitä ikinä asiasi sitten koskeekaan sillä pelin asiantuntevat vastaavat & auttavat mielellään.
icco74
Viestit: 2
Liittynyt: 17.12.2009 21:22

karttaan sijoitettavat modit

Viesti Kirjoittaja icco74 »

Morons. Sellasta vaan mietin että kun esim. virallisilta sivuilta saa ladattua kylvökoneentäyttöpaikan, jonka saa ostettua ja sijoitettua karttaan minne vaan.. Saako siitä tehtyä ostamisen ja karttaan sijoittamisen jälkeen koneella siirrettävää..?
Avatar
JkkaM
Ylläpitäjä
Viestit: 1622
Liittynyt: 19.04.2009 15:08
Multiplayer tunnuksesi?: JkkaM
Erikoisosaamiseni: Modaaminen

Re: karttaan sijoitettavat modit

Viesti Kirjoittaja JkkaM »

Tarkoitatko, että muokkaisit sitä GIANTS Editorissa sellaiseksi? Saattaisi onnistua, mutta vaatii pientä tutkimista. En ole nimittäin hirveästi perehtynyt vielä noihin sijoitettaviin objekteihin tai muutenkaan FS13 hierarkiaan. :P
icco74
Viestit: 2
Liittynyt: 17.12.2009 21:22

Re: karttaan sijoitettavat modit

Viesti Kirjoittaja icco74 »

Juuri se on vähän hakusessa että missä ja miten se tehtäisi jos on mahdollista. Jos vaan joku tietäis ja antais seikkaperäiset ohjeet olisin tyytyväinen :yhteistyö:
Ls 2011 Fani
Viestit: 1110
Liittynyt: 01.03.2012 22:05
Tämänhetkinen kaupunki:: Orimattila
Multiplayer tunnuksesi?: Ls 2011 Fan
Erikoisosaamiseni: Modaaminen
Paikkakunta: Orimattila

Re: karttaan sijoitettavat modit

Viesti Kirjoittaja Ls 2011 Fani »

No miksi sirrellä pitäs? Kannattaa miettiä paikka sen mukaan. Ja voithan sä editorissa laittaa vakiopaikan mihkä haluat.
Kuva
Autan mielelläni mappaukseen liittyvissä kysymyksissä.
Käykää tsekkaamassa YT kanava! Crossia ja trialia!
http://www.youtube.com/user/TheJJRacing?feature=mhee

Myös Facebook sivu!
Vastaa Viestiin

Palaa sivulle “Ongelmat & ratkaisut”